Fotografia portretowa

Przed sesją

U innego fotografa jest taniej, z czego to wynika?

Porównując naszą ofertę z ofertą fotografów wykonujących zdjęcia do dokumentów, zawsze będziemy drożsi. Przeznaczenie zdjęć z tych dwóch typów sesji jest zupełnie inne i naszym zdaniem wykorzystanie zdjęcia do dowodu, czy paszportu w CV, LinkedIn, czy na twojej stronie www może dać efekt odwrotny do oczekiwanego.  

Nasze ceny wynikają z doświadczenia, poświęcanego czasu na osiągnięcie najlepszych wyników. Nie chcemy, aby niski koszt szedł w parze z niską jakością, a tak to najczęściej bywa. 

Dlaczego wasza oferta jest dla mnie najlepsza?

Nasza oferta znacząco różni się od fotografów oferujących zdjęcia do dokumentów: u nas drożej, wolniej, a efekt jest znacznie lepszy przez nasze doświadczenie w fotografii wizerunkowej.

Potwierdzają to nasi zadowoleni Klienci.

Jeśli chodzi o naszą bezpośrednią konkurencję, to trudno wskazać konkretne różnice, tu warto zajrzeć do naszego portfolio i porównać efekty z kilkoma innymi fotografami. Nasi Klienci często wspominają, że nasza oferta jest bardziej czytelna, że jesteśmy bardziej otwarci na potrzeby Klienta, a także, że nigdy tak dobrze nie czuli się podczas sesji 🙂

Czy mogę z Wami skonsultować sesję?

Bardzo lubimy rozmawiać z naszymi Klientami. Chętnie i cierpliwie odpowiemy na Twoje pytanie, doradzimy w przypadku wątpliwości. Często nawet odpowiemy na pytania, których nie planowałeś zadać.

Dlaczego nie robicie zdjęć do dokumentów?

Nie wykonujemy tego typu zdjęć, ponieważ nie chcemy się ty zajmować. Tego typu zdjęcia zrobisz taniej w przeznaczonych do tego punktach. 

Nie jestem osobą fotogeniczną, co z tym zrobicie?

Wiele osób, szczególnie kobiet, przychodzi do nas i od razu na wejściu deklaruje swoją niefotogeniczność lub mówi, że nie lubi zdjęć. W trakcie sesji najczęściej okazuje się, że mimo tych deklaracji są zadowolone lub nawet pozytywnie zaskoczone efektami.

W naszym studiu robimy magię. Nasze duże doświadczenie w obcowaniu z ludźmi pozwala nam tak poprowadzić Cię w trakcie sesji, by poczucie relaksu i nieskrępowania stały się Twoim atutem przed obiektywem. 

Dlaczego nie mogę do Was przyjść bez umówienia?

Prosimy o rezerwację terminu, bo jeśli przyjdziesz do nas spontanicznie jet duża szansa, że po prostu nas nie zastaniesz. W tym czasie możemy realizować sesję w innym miejscu albo po prostu relaksować się w domu.  Zadzwoń do nas, a wspólnie znajdziemy termin idealny dla Ciebie.

Mam mało czasu, czy mogę przyjść wieczorem lub w weekend?

Nasz czas pracy jest elastyczny jak nasza oferta. Pracujemy także wieczorami i w niektóre weekendy.  Zadzwoń do nas, a jest duża szansa, że znajdziemy dla Ciebie termin, który będzie Ci pasował.

Jak wygląda rezerwacja terminu?

Aby umówić się na sesję, możesz do nas zadzwonić czasem nawet tego samego dnia. Najwięcej wolnych terminów mamy jednak wtedy, jeśli zadzwonisz 2-3 dni przed umówioną sesją. 

Jak i czym do Was dojechać. Miejsca parkingowe.

Nasze studio mieści się w Centrum Warszawy. Dojedziesz do nas metrem (7 minut na piechotę od studia znajduję się stacja Metro Arsenał), tramwajem lub autobusem (przystanek Kino Femina). Bez problemu dostaniesz się do nas także taksówką. Dostępność miejsc parkingowych jest nie najgorsza jak na Śródmieście.

Co ze sobą zabrać, jak się przygotować i ubrać?

Najlepiej sprawdza się prostota i elegancja. W zależności od przeznaczenia zdjęć może to być koszula, Marynarka lub garnitur. W przypadku kobiet Koszula, garsonka, lub inny strój.

Uniwersalną zasadą są umiarkowane kolory — pastele, beże, błękity, granaty.

Zdecydowanie powinniśmy zrezygnować z intensywnych wzorów, drobnych aplikacji, czy wzorzystych nadruków — będzie to odciągało uwagę od sedna zdjęcia, którym jesteście Wy.

Więcej na ten temat możecie poczytać na naszym wpisie w blogu: Jak się ubrać na sesję zdjęciową​

Umiem się pomalować / jestem mężczyzną. Czy warto zamiawiać wizaż?

Biznesowy makijaż fotograficzny rządzi się innymi regułami niż ten tradycyjny. 

W przypadku mężczyzn z zasady jest on niewidoczny, ma tylko zmatowić skórę i ukryć niedoskonałości skory — zaczerwieniania, znamiona, wypryski.

W przypadku kobiet pomoc profesjonalistki pozwoli uzyskać profesjonalny efekt bez ryzyka, że w świetle flesza makijaż okaże się zbyt intensywny, albo, że skóra będzie się zbyt błyszczała.

Podczas sesji

Czy w studiu można się przebrać i przygotować do sesji?

Tak, jasne. W studiu jest łazienka, w której można się np. przebrać. Mamy też żelazko, gdyby była potrzeba wyprasowania stroju. 

Dwa lustra pomogą przed i podczas sesji poprawić włosy, czy spojrzeć na mimikę.

Czy mogę przyjść z osobą towarzyszącą?

Tak, osoba towarzysząca najczęściej pomaga w rozluźnieniu podczas sesji, wspiera Cię swoją obecnością.

Jeśli czujesz, że może być inaczej, zrezygnuj z obecności takiej osoby. Warto też, żeby w studiu podczas sesji nie przebywało więcej niż 2 osoby towarzyszące.

W wyjątkowych sytuacjach możesz przyjść również z dziećmi, znajdziemy im zajęcie na czas trwania sesji 🙂

Jak zadbacie o moje dobre samopoczucie podczas zdjęć?

Jesteśmy w tym specjalistami. Już sama przytulność wnętrza na wejściu powoduje w naszych Klientach dobre nastawienie, a potem jest już tylko lepiej.

Podczas sesji miło sobie pogawędzimy tak, że masz szansę prawie zapomnieć, że jesteś fotografowany.

Efektem są naturalne zdjęcia, które mówią o Tobie w dobrym świetle.

Ile zdjęć mi zrobicie?

Zwykle wykonujemy od kilkudziesięciu do kilkuset zdjęć, aby wybrać z nich te najlepsze kilka.

Dlaczego nie dostanę wszystkich zdjęć?

Oddajemy tylko wybrane zdjęcia, pozostałe nie bez powodu nie zostały wybrane, nie ma racjonalnego powodu, by dzielić się z Tobą półproduktami, które zostawią po nas dwuznaczne wspomnienie. 

Na jakim tle robione są zdjęcia?

Zdjęcia robimy zazwyczaj na jednolitym białym lub jasno-szarym tle, nie obawiaj się jednak, że takie tło jest nudne, to Ty jesteś bohaterem tych zdjęć tło, więc spokojnie może pozostać neutralne i nieabsorbujące.

Jeśli wybierzesz sesję poza studiem tło może być dowolne.

Czy zdjęcia mogą się odbyć poza studiem?

Istnieje taka możliwość, zdjęcia mogą się odbyć np. w biurze u Klienta, lub w miejscu wynajętym na potrzeby sesji. Posiadamy kontakt ze starannie wyselekcjonowanymi miejscami w różnorodnym stylu. Daj nam znać, jeśli potrzebujesz takiej opcji. Koszt wynajęcia takiego miejsca waha się od 150 do 300zł za 1-2h.

W okresie letnim możemy wykonać sesję także w plenerze — w całości lub części. W sprawie szczegółów pisz do nas, chętnie opowiemy Ci, jak to może wyglądać.

Po sesji

Kiedy płacę za sesję?

Za sesję pobieramy opłatę po zakończeniu zdjęć w studio. Możesz rozliczyć się gotówką lub kartą.

Istnieje także opcja zapłacenia wcześniej, jeśli w trakcie sesji chcesz mieć to z głowy i skupić się już tylko na pozowaniu.

Jak długo będę czekać na efekt?

W zależności od pakietu na zdjęcia czekasz od kilkunastu minut do 3 dni.

Jak otrzymam gotowe zdjęcia?

Gotowe zdjęcia wysyłamy e-mailem lub umieszczamy na bezpiecznym serwerze do ściągnięcia. Nie musisz więc nosić ze sobą pen drive'a ani martwić się o porysowanie płyt CD. 

Czy mogę otrzymać wydrukowane zdjęcia?

Nie drukujemy zdjęć, zajmują się tym wyspecjalizowane punkty, które bez problemu znajdziecie Państwo w internecie.

Czym się różni obróbka podstawowa od zaawansowanej?

Obróbka podstawowa polega na skadrowaniu, skorygowaniu kolorystyki zdjęcia, kontrastu, wyrównaniu cieni i świateł oraz dokonaniu podstawowej korekty skóry modela, cieni pod oczami. W zaawansowanej obróbce skupiamy się na detalu skóry, poprawiamy przebarwienia cery, wyrównujemy włosy, wygładzamy niektóre zagięcia na obraniu.

Wyszczuplacie, odmładzacie, fotoszopujecie?

W pewnym rozsądnym zakresie jest to możliwe w ramach opcji zaawansowanej obróbki.

Nie podobają mi się zdjęcia z sesji, co teraz?

Zdarzyły nam się pojedyncze przypadki niezadowolenia Klientów. 

Jeśli nie znajdziemy rozwiązania np. w postaci wykonania dodatkowych ujęć, wówczas zwracamy pieniądze za sesję.

W przypadku niezadowolenia z wizażu wizażystka jest w stanie zmienić charakter wizażu lub ponownie wykonać make-up.

Chcę jednak więcej zdjęć, czy mogę je dostać?

Jeśli zdecydujecie się Państwo na dodatkowe zdjęcia z puli wykonanych, każde dodatkowe zdjęcie możecie Państwo dokupić wg stawki wyszczególnionej w cenniku.

Do jakich zastosowań nadają się Wasze zdjęcia, jaka jest ich jakość?

Zdjęcia, które wykonujemy, nadają się do wszelkich zastosowań elektronicznych, a także do wydruków wysokiej jakości w celu prezentacji w  czasopismach, materiałach reklamowych etc.

W jakim zakresie mogę korzystać ze zdjęć?

Przekazujemy Ci wszystkie prawa do zdjęć, co oznacza, że możesz z nimi robić wszystko, co CI się żywnie podoba — możesz je przekazać pracodawcy na stronę www i innych materiałów, możesz je nawet odsprzedać komuś innemu.

Nie pobieramy dodatkowych opłat za komercyjne wykorzystanie zdjęć.

Czy moje zdjęcie może pojawić się w Waszym portfolio?

Jeśli chcemy wykorzystać Twoje zdjęcie w naszym portfolio, na pewno wcześniej cię o to zapytamy. Zgodnie z RODO w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na wykorzystanie Twojego zdjęcia w naszym portfolio.