Skip links

FAQ

Najczęściej zadwane pytania

Odpowiadamy na Wasze wątpliwości!

bo wiemy, że decyzja o sesji nie musi być łatwa

Tutaj pojawiają się odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania, mamy nadzieję, że odpowiadamy na wszystkie wasze wątpliwości,  a jeśli nie, wciąż pozostaje kontakt z nami.

Poniżej możecie poczytać nasze wpisy w poradniku oraz, podzielone na trzy sekcje FAQ: Przed sesją, podczas sesji i po sesji.

Przed sesją

Porównując naszą ofertę z ofertą fotografów wykonujących zdjęcia do dokumentów, zawsze będziemy drożsi. Przeznaczenie zdjęć z tych dwóch typów sesji jest zupełnie inne i naszym zdaniem wykorzystanie zdjęcia do dowodu, czy paszportu w CV, LinkedIn, czy na twojej stronie www może dać efekt odwrotny do oczekiwanego.

Nasze ceny wynikają z doświadczenia, poświęcanego czasu na osiągnięcie najlepszych wyników. Nie chcemy, aby niski koszt szedł w parze z niską jakością, a tak to najczęściej bywa.

Nasza oferta znacząco różni się od fotografów oferujących zdjęcia do dokumentów: u nas drożej, wolniej, a efekt jest znacznie lepszy przez nasze doświadczenie w fotografii wizerunkowej.

Potwierdzają to nasi zadowoleni Klienci.

Jeśli chodzi o naszą bezpośrednią konkurencję, to trudno wskazać konkretne różnice, tu warto zajrzeć do naszego portfolio i porównać efekty z kilkoma innymi fotografami. Nasi Klienci często wspominają, że nasza oferta jest bardziej czytelna, że jesteśmy bardziej otwarci na potrzeby Klienta, a także, że nigdy tak dobrze nie czuli się podczas sesji 🙂

Bardzo lubimy rozmawiać z naszymi Klientami. Chętnie i cierpliwie odpowiemy na Twoje pytanie, doradzimy w przypadku wątpliwości. Często nawet odpowiemy na pytania, których nie planowałeś zadać.

Nie wykonujemy tego typu zdjęć, ponieważ nie chcemy się ty zajmować. Tego typu zdjęcia zrobisz taniej w przeznaczonych do tego punktach.

Wiele osób, szczególnie kobiet, przychodzi do nas i od razu na wejściu deklaruje swoją niefotogeniczność lub mówi, że nie lubi zdjęć. W trakcie sesji najczęściej okazuje się, że mimo tych deklaracji są zadowolone lub nawet pozytywnie zaskoczone efektami.

W naszym studiu robimy magię. Nasze duże doświadczenie w obcowaniu z ludźmi pozwala nam tak poprowadzić Cię w trakcie sesji, by poczucie relaksu i nieskrępowania stały się Twoim atutem przed obiektywem.

Prosimy o rezerwację terminu, bo jeśli przyjdziesz do nas spontanicznie jet duża szansa, że po prostu nas nie zastaniesz. W tym czasie możemy realizować sesję w innym miejscu albo po prostu relaksować się w domu.  Zadzwoń do nas, a wspólnie znajdziemy termin idealny dla Ciebie.

Nasz czas pracy jest elastyczny jak nasza oferta. Pracujemy także wieczorami i w niektóre weekendy.  Zadzwoń do nas, a jest duża szansa, że znajdziemy dla Ciebie termin, który będzie Ci pasował.

Aby umówić się na sesję, możesz do nas zadzwonić czasem nawet tego samego dnia. Najwięcej wolnych terminów mamy jednak wtedy, jeśli zadzwonisz 2-3 dni przed umówioną sesją.

W skrócie wygląda to tak: wchodzisz do studia, witamy się, dostajesz naszą atencję i kawę / herbatę / wodę, przystępujemy do robienia zdjęć, łapiemy kontakt wzrokowy, jesteś coraz bardziej zrelaksowany_a z każdą minutą, wybieramy zdjęcia, które chcesz kupić, płacisz za wybrane wspólnie zdjęcia.

Opcjonalnie zdjęcia można wybrać także w zaciszu domowym poprzez link z udostępnioną galerią zdjęć.

Nasze studio mieści się w Centrum Warszawy. Dojedziesz do nas metrem (7 minut na piechotę od studia znajduję się stacja Metro Arsenał), tramwajem lub autobusem (przystanek Kino Femina). Bez problemu dostaniesz się do nas także taksówką.

Dostępność miejsc parkingowych nie jest najgorsza jak na Śródmieście. Studio znajduje się w strefie płatnego parkowania i zazwyczaj w okolicy kilkuset metrów można znaleźć miejsce parkingowe.

Najlepiej sprawdza się prostota i elegancja. W zależności od przeznaczenia zdjęć może to być koszula, Marynarka lub garnitur. W przypadku kobiet Koszula, garsonka, lub inny strój.

Uniwersalną zasadą są umiarkowane kolory — pastele, beże, błękity, granaty.

Zdecydowanie powinniśmy zrezygnować z intensywnych wzorów, drobnych aplikacji, czy wzorzystych nadruków — będzie to odciągało uwagę od sedna zdjęcia, którym jesteście Wy.

Więcej na ten temat możecie poczytać na naszym wpisie w blogu: Jak się ubrać na sesję zdjęciową​

Biznesowy makijaż fotograficzny rządzi się innymi regułami niż ten tradycyjny.

W przypadku mężczyzn z zasady jest on niewidoczny, ma tylko zmatowić skórę i ukryć niedoskonałości skory — zaczerwieniania, znamiona, wypryski.

W przypadku kobiet pomoc profesjonalistki pozwoli uzyskać profesjonalny efekt bez ryzyka, że w świetle flesza makijaż okaże się zbyt intensywny, albo, że skóra będzie się zbyt błyszczała.

Dowiedz się więcej z naszego poradnika o wizażu

Makijaż męski obejmuje nałożenie bazy nawilżającej/matującej, maskowanie niedoskonałości i cieni pod oczami, wyrównanie koloru skóry i uszu, zmatowienie cery.

Na usługę wizażu u kobiety składa się dodatkowo podkreślenie oczu, ust i rysów twarzy, makijaż ma charakter dzienny i zazwyczaj operuje w neutralnej palecie barw – oko w odcieniach brązu, róż, jeśli chodzi o usta. Oczywiście w konsultacji z Tobą możemy nieco zmienić powyższe założenia.

Dowiedz się więcej z naszego poradnika o wizażu

Wizażystka wygładzi Wam włosy, użyje lakieru, aby nie odstawały pojedyncze pasma. Warto jednak pamiętać, że nie jest to usługa fryzjerska, a raczej  stylizacja włosów, a więc w ruch nie pójdą nożyczki, czy maszynka do strzyżenia. Jeśli potrzebujecie zrobić loki / fale lub wyprostować włosy koniecznie ustalcie to wcześniej z nami, gdyż nie mamy na miejscu lokówki ani prostownicy. Nie mamy też myjki fryzjerskiej, warto więc zadbać przed sesją, aby włosy były czyste i nieprzetłuszczone.

Jeśli potrzebujesz zrobić coś więcej z włosami, koniecznie umów się wcześniej ze sprawdzoną fryzjerką.

Obróbka podstawowa polega na skadrowaniu, skorygowaniu kolorystyki zdjęcia, kontrastu, wyrównaniu cieni i świateł oraz dokonaniu podstawowej korekty skóry modela, cieni pod oczami. W zaawansowanej obróbce skupiamy się na detalu skóry, poprawiamy przebarwienia cery, wyrównujemy włosy, wygładzamy niektóre zagięcia na obraniu.

Podczas sesji

Tak, jasne. W studiu jest łazienka, w której można się np. przebrać. Mamy też żelazko, gdyby była potrzeba wyprasowania stroju.

Dwa lustra pomogą przed i podczas sesji poprawić włosy, czy spojrzeć na mimikę.

Tak, osoba towarzysząca najczęściej pomaga w rozluźnieniu podczas sesji, wspiera Cię swoją obecnością.

Jeśli czujesz, że może być inaczej, zrezygnuj z obecności takiej osoby. Warto też, żeby w studiu podczas sesji nie przebywało więcej niż 2 osoby towarzyszące.

W wyjątkowych sytuacjach możesz przyjść również z dziećmi, znajdziemy im zajęcie na czas trwania sesji 🙂

Jesteśmy w tym specjalistami. Już sama przytulność wnętrza na wejściu powoduje w naszych Klientach dobre nastawienie, a potem jest już tylko lepiej.

Podczas sesji miło sobie pogawędzimy tak, że masz szansę prawie zapomnieć, że jesteś fotografowany.

Efektem są naturalne zdjęcia, które mówią o Tobie w dobrym świetle.

Zwykle wykonujemy od kilkudziesięciu do kilkuset zdjęć, aby wybrać z nich te najlepsze kilka.

Zdjęcia robimy zazwyczaj na jednolitym białym lub jasno-szarym tle, nie obawiaj się jednak, że takie tło jest nudne, to Ty jesteś bohaterem tych zdjęć tło, więc spokojnie może pozostać neutralne i nieabsorbujące.

Jeśli wybierzesz sesję poza studiem tło może być dowolne.

Istnieje taka możliwość, zdjęcia mogą się odbyć np. w biurze u Klienta, lub w miejscu wynajętym na potrzeby sesji. Posiadamy kontakt ze starannie wyselekcjonowanymi miejscami w różnorodnym stylu. Daj nam znać, jeśli potrzebujesz takiej opcji. Koszt wynajęcia takiego miejsca waha się od 150 do 300zł za 1-2h.

W okresie letnim możemy wykonać sesję także w plenerze — w całości lub części. W sprawie szczegółów pisz do nas, chętnie opowiemy Ci, jak to może wyglądać.

Zgodnie z umową oddajemy tylko zakupione i obrobione zdjęcia, pozostałe nie bez powodu nie zostały przez Ciebie wybrane. Nie chcemy dzielić się z Tobą półproduktami, które zostawią po nas dwuznaczne wspomnienie.

Po sesji

Za sesję pobieramy opłatę po zakończeniu zdjęć w studio. Możesz rozliczyć się gotówką lub kartą.

Istnieje także opcja zapłacenia wcześniej, jeśli w trakcie sesji chcesz mieć to z głowy i skupić się już tylko na pozowaniu.

W zależności od pakietu na zdjęcia czekasz od kilkunastu minut do 3 dni.

W pewnym rozsądnym zakresie jest to możliwe w ramach opcji zaawansowanej obróbki.

Gotowe zdjęcia wysyłamy e-mailem lub umieszczamy na bezpiecznym serwerze do ściągnięcia. Nie musisz więc nosić ze sobą pen drive’a ani martwić się o porysowanie płyt CD.

Nie drukujemy zdjęć, zajmują się tym wyspecjalizowane punkty, które bez problemu znajdziecie Państwo w internecie.

Zdarzyły nam się pojedyncze przypadki niezadowolenia Klientów.

Jeśli nie znajdziemy rozwiązania np. w postaci wykonania dodatkowych ujęć, wówczas zwracamy pieniądze za sesję.

W przypadku niezadowolenia z wizażu wizażystka jest w stanie zmienić charakter wizażu lub ponownie wykonać make-up.

Jeśli zdecydujecie się Państwo na dodatkowe zdjęcia z puli wykonanych, każde dodatkowe zdjęcie możecie Państwo dokupić wg stawki wyszczególnionej w cenniku.

Zdjęcia, które wykonujemy, nadają się do wszelkich zastosowań elektronicznych, a także do wydruków wysokiej jakości w celu prezentacji w  czasopismach, materiałach reklamowych etc.

Przekazujemy Ci wszystkie prawa do zdjęć, co oznacza, że możesz z nimi robić wszystko, co CI się żywnie podoba — możesz je przekazać pracodawcy na stronę www i innych materiałów, możesz je nawet odsprzedać komuś innemu.

Nie pobieramy dodatkowych opłat za komercyjne wykorzystanie zdjęć.

Jeśli chcemy wykorzystać Twoje zdjęcie w naszym portfolio, na pewno wcześniej cię o to zapytamy. Zgodnie z RODO w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na wykorzystanie Twojego zdjęcia w naszym portfolio.

Masz jakiekolwiek inne pytania nieujęte powyżej? Skontaktuj się z nami!