Skip links

Czym rożni się sesja do CV od sesji wizerunkowej

Wiele naszych klientów pyta nas: Czym różni się sesja do CV od sesji wizerunkowej? Cóż, to bardzo dobre pytanie!

W naszej ofercie nieprzypadkowo rozróżniliśmy nasze sesje fotograficzne na sesje do CV i sesje wizerunkowe.
Ma być to dla Was podpowiedź, w jakim celu możecie użyć zdjęć z wykonanych u nas zdjęć podczas sesji fotograficznej.
Zdjęcia do CV, choć nazwa sugeruję coś innego, nadają się także do innych zastosowań. Doskonale nadadzą się także na portale społecznościowe takie jak LinkedIn, Facebook, Instagram etc.
Zakres zastosowań takich zdjęć jest jednak większy. Wszędzie tam, gdzie osoba powinna być wyraźne wyodrębnienie od tła, warto rozważyć pakiet zdjęć do CV. W tych sytuacjach nic nie odwraca uwagi od osoby występującej na zdjęciu.

Z drugiej strony mamy zdjęcia wizerunkowe, gdzie istotnym elementem zdjęcia jest tło. Tło w sesjach wizerunkowych jest wyraziste, chodź rozmyte. Odbiorca takiego zdjęcia dostaje informację, że osoba, którą ogląda znajduje się w biurze lub w innym miejscu. Może to dodatkowo swoją estetyką umilać recepcję zdjęcia.
Takie zdjęcia stają się idealną ilustracją do folderu, reklamy, artykułu opisującego daną osobę jako eksperta w jakiejś dziedzinie.
Na takim zdjęciu można także zawrzeć jakiś dodatkowy element, którym osoba na zdjęciu się zajmuje. Łatwiej także wkomponować fotografowana osobę w elementy w elementy wystroju zdjęć, takich jak fotel, krzesło i wiele innych.

Warto więc zwrócić uwagę na to, do czego te zdjęcia mogą nam się przydać. Czasami lepiej zagra jednolite tło, przez twoją oszczędność wyrazu. Czasami dla odmiany lepiej wykorzystać dodatkowe elementy poza samym modelem, które mogą wzmocnić przekaż zdjęcia oraz dodać mu estetycznego wymiaru.
Powyżej możecie zobaczyć kilka przykładów zdjęć wykonanych w ramach pakietu zdjęć do CV oraz sesji wizerunkowych. Może to dodatkowo pomoże wam podjąć decyzję, jaki rodzaj zdjęć wam się bardziej podoba. Pamiętajcie jednak, że poza waszą opinię, liczy się także efekt, jaki zrobicie na innych, weźcie więc to pod uwagę, wybierając odpowiedni dla siebie pakiet zdjęć portretowych. Wiecie już, czym różni się sesja do CV od sesji wizerunkowej. Powodzenia i do zobaczenia w studiu lub innym miejscu!

Zdjęcia do CV wykonujemy zazwyczaj w studiu, możemy zrobić je jednak także w każdym innym miejscu, jeśli znajdzie się tam jednolite tło. Możesz więc zaprosić nas do swojego biura.

Zdjęcia wizerunkowe zazwyczaj wykonujemy w zaprzyjaźnionym Coworkingu znajdującym się w Centrum Warszawy, wówczas cena wynajmu mieści się już w pakiecie zdjęć wizerunkowych!

Jeśli chciałbyś spróbować zrobić zdjęcia w innym miejscu — daj nam znać, a zaproponujemy Ci inne miejsce pod sesję zdjęciową.