Skip links

Jakie tło fotograficzne zastosować do zdjęć?

Na pewno podczas podejmowania decyzji o biznesowej sesji zdjęciowej zastanawiasz się, jakie tło fotograficzne wybrać do zdjęć? Wybór koloru i rodzaju tła ma duży wpływ na to, jak będzie wyglądała Twoja fotografia. Jeśli chcesz zrobić zdjęcie, na którym kolor tła będzie promienny i naturalny, najprawdopodobniej powinieneś pomyśleć o bielach, szarościach beżach lub błękitach. Natomiast jeśli chcesz uchwycić tło zastane — odpowiednim krokiem okaże się znalezienie miejsca, które zapewni ciekawy i nienachalny wystrój — biura, coworku lub pleneru.

Jak wybór miejsca na sesję wpływa na tło fotograficzne zastosować do zdjęć

Niezależnie od tego, czy robisz zdjęcia do CV, na stronę WWW, do artykułu, czy na konferencję branżową, wybór tła ma znaczący wpływ na to, jak będziesz odbierany na zdjęciu. Wybór koloru i rodzaju tła przed sesją jest więc ważką decyzją, która zadecyduje o przekazie zdjęć. Poniżej kilka słów o tym, jakie sa różnice w odbiorze zdjęcia w zależności od zastosowanego tła.

Studio: jednolita biel, szarość a może beże i błękity?

Studio to idealne miejsce na sesję zdjęciową, jeśli chcesz przekazać w dobitny sposób jakiś przesłanie. Świetnie nadaje się do tego, by zachować czystość kadru i wzmocnić przekaz poprzez mimikę i gestykulację pozującej osoby. W naszym studio fotograficznym możesz wybrać jeden kolor tła pomiędzy białym, jasnoszarym, szarym, ciemnoszarym a czarnym. W studiu można wykonać zdjęcia przy świetle naturalnym lub sztucznym, co także ma wpływ na odbiór modela. Kolor tła można także zmienić później — w postprodukcji. W zależności od konkretnego przypadku możemy w studio podmienić jednolite tło na każde inne. Odbywa się to poprzez wstawienie dowolnego zdjęcia za Twoje plecy. Wymaga to jednak sporo pracy, czasem więc bardziej opłaca się po prostu wynająć miejsce, gdzie odpowiednie tło od razu będzie za Tobą.

Jakie tło fotograficzne wybrać w Twoim przypadku?

Jeżeli stawiasz na przyciągniecie uwagi odbiorcy poprzez Twoją mimikę i gestykulację, a tło powinno być stonowane i nie odwracać uwagi od Twojej osoby — najlepsze dla Ciebie może się okazać jednolite tło — wówczas wybierz jeden z pakietów zdjęcia do CV. Jeśli zdjęcia mają mieć charakter bardziej ilustracyjny, pokazywać Cię w trakcie różnych czynności, np. siedzącego przy stole, czy wchodzącego w interakcję z przedmiotami lub innymi osobami — zapewne zdecydujesz się na jeden z naszych pakietów Sesje wizerunkowe

Co ze zdjęciem w plenerze? Zalety i wady.

Jeśli myślisz o zdjęciu plenerowym, może się ono okazać świetnym wyborem w trakcie ciepłych pór roku i bezdeszczowej pogody, najlepiej przy średnim zachmurzeniu. Tętniące życiem miasto, czy kawałek miejskiej przyrody może być ciekawym tłem, aby zaprezentować Cię jako człowieka aktywnego.

Podsumowanie: Jakie tło fotograficzne zastosować do sesji biznesowej?

tła fotograficzne do zdjęćWybór koloru i rodzaju tła ma duży wpływ na to, jak będzie wyglądała Twoje zdjęcie.

Zastosowanie jednolitego tła:

  • portale społecznościowe,  zdjęcie profilowe
  • pokreślenie mimiki, gestykulacji, wzmocnienie przekazu
  • niższy budżet i szybsze efekty
  • łatwiejsza logistyka sesji
  • możliwość podłożenia tła później (ale kosztem wyższej ceny — nie zawsze warto)

Zastosowanie zastanego tła:

  • zdjęcia ilustracyjne, reklamowe, do artykułów
  • większe możliwości użycia przedmiotów, mebli, interakcji z otoczeniem i innymi ludźmi
  • możliwość wykorzystania elementów architektury wnętrza, a także pleneru
  • uwypuklenie estetyki, zróżnicowanie kolorów
  • możliwość pobudzenia wyobraźni odbiorcy przez elementy w tle