Skip links

Sesja biznesowa poza studiem

Jeśli planujesz sesję biznesową, na pewno jednym z pytań, które sobie zadajesz, jest to, gdzie zrobić tę sesję. Zupełnie inaczej wygląda sesja w biurze, kawiarni, czy w innym wynajętym miejscu, a inaczej w studiu na jednolitym tle. Miejsce na sesję zdjęciową najlepiej planować pod kątem późniejszego wykorzystania zdjęć. Zdjęcia na jednolitym tle dobrze sprawdzą się, jeśli chcesz wyeksponować gestykulację, mimikę i skupić uwagę odbiorcy na twoim wizerunku bez odwracania uwagi designem pomieszczenia. Z drugiej strony takie zdjęcia wydają się bardziej sterylne, mniej działają na wyobraźnie odbiorcy.

Dobrym wprowadzeniem w metody podejmowania decyzji, który rodzaj sesji biznesowej będzie dla Ciebie lepszy, jest przykład strony internetowej. Wiele osób różnych miejscach projektowanej strony www. Jako zespół Fantasmatic mamy doświadczenie w projektowaniu stron internetowych i chętnie doradzimy ci gdzie jakiego typu zdjęcia umieścić.

Przykłady Sesji biznesowych poza studiem

Oczywiście wybór miejsca wpływa także na cenę i ilość formalności, którym będzie trzeba sprostać. W przypadku studia dysponujemy powierzchnią i sami decydujemy, kiedy mamy wolną przestrzeń. Jeśli wychodzimy na zewnątrz, najpierw trzeba ustalić z wynajmującym terminy, zakres usługi, jej czas trwania, a nawet skład ekipy zdjęciowej.

Jeszcze inną opcją jest korzystanie z twoich powierzchni firmowych. Jeśli twój pracodawca wyrazi zgodę na wynajęcie tej powierzchni tobie (często bezkosztowo), chętnie przyjedziemy do ciebie, aby zrobić zdjęcia w miejscu twojej pracy.

Istotne jest to, że załatwienie zgody na wejście fotografa na teren biurowca nie oznacza automatycznie zgody na wykonanie zdjęć. W Polsce zarządu biurowców są pod tym względem bardzo rygorystyczne i trzeba przejść często długą ścieżkę biurokratyczną od prośby do zgody, warto więc zarezerwować około tygodnia na załatwienie wszystkich zgód.

Sesja biznesowa poza studiem – zalety i wady

Zalety:

  • Ciekawszy i atrakcyjniejszy wizualnie efekt sesji
  • Lepsze walory ilustracyjne
  • Dużo więcej możliwości zaaranżowania przestrzeni
  • Możliwość zbudowania opowieści poprzez różne atrybuty
  • Większa różnorodność zdjęć
  • Łatwiejsze ukazanie interakcji z innymi osobami

Wady:

  • Wyższe koszty niż w przypadku sesji w studiu
  • Więcej formalności związanej z logistyką i biurokracją
  • Więcej czasu potrzebne na zorganizowanie i przeprowadzenie sesji biznesowej poza studiem
  • Czasem potrzebujesz zdjęć z minimalistycznym tłem, wtedy lepiej wybrać nasze pakiety zdjęc do CV