Skip links

Wizaż na sesji zdjęciowej – co, jak i kiedy?

Kiedy decydujecie się na sesję fotograficzną, pośród wielu decyzji – jaki fotograf, który pakiet, kiedy znaleźć czas – trzeba także podjąć i tę – zapraszamy na plan wizażystkę, czy radzimy sobie bez niej? Przeciwko wizażystce przemawiają bez wątpienia cena i czas, a także obawa przed efektami malowania.

Wizaż zazwyczaj kojarzy się z kobietami – zacznę więc od nich. Wiele kobiet jest przekonanych, że idąc do fotografa wystarczy jeśli pomalują się same. I pewnie czasem zdarza się, że ta decyzja nie powoduje późniejszych komplikacji. Weźmy jednak pod uwagę fakt, że nawet efektowny i dobrze wykonany wizaż może się nie sprawdzić w warunkach sesji fotograficznej. Ta sytuacja rządzi się innymi prawami. Pomoc profesjonalistki pozwoli uzyskać przewidywalny efekt bez ryzyka, że w świetle flesza makijaż okaże się zbyt intensywny, albo, że skóra będzie się zbyt błyszczała.

Wizaż u mężczyny

W przypadku mężczyzn, jeśli chcemy uzyskać przewidywalny i spójny efekt, warto skorzystać z wizażu wraz z podkładem i fluidem, gdyż pozwala to zatuszować niedoskonałości cery, z którymi puder sobie nie radzi – przebarwienia i nierówności, których potem nie można usunąć w równie skuteczny sposób w obróbce.

Mężczyźni, wyzbądźcie się obaw – nie będziecie wyglądać na zdjęciach zniewieściale – makijaż jest niewidoczny i nie zmienia Waszych męskich rysów twarzy 🙂

Fryzjer na sesji fotograficznej

Często też Panie pytają nas, czy w cenie wizażu jest usługa fryzjerska. Nasza wizażystka wygładzi Wam włosy, użyje lakieru, aby nie odstawały pojedyncze pasma. Warto jednak pamiętać, że nie jest to usługa fryzjerska, a raczej  stylizacja włosów, a więc w ruch nie pójdą nożyczki, czy maszynka do strzyżenia. Jeśli potrzebujecie zrobić loki / fale lub wyprostować włosy koniecznie ustalcie to wcześniej z nami, gdyż nie mamy na miejscu lokówki ani prostownicy. Nie mamy też myjki fryzjerskiej, warto więc zadbać przed sesją, aby włosy były czyste i nieprzetłuszczone.

Sesja bez wizażu

Na koniec słowo dla tych, którzy pomimo tego, co tu piszę, nie zdecydują się na wizaż. W cenę każdej sesji portretowej w naszym studio jest wliczone pudrowanie. Efekty więc wciąż mogą być zadowalające. Na pewno będą lepsze niż wtedy, gdy wykorzystacie do CV zdjęcia z wakacji, z telefonu, czy z dowodu osobistego. A więc nawet przy ograniczonym budżecie i czasie – warto nas odwiedzić! ➤ Fotograf w Warszawie

Porównaj efekt przed i po

Before
Porównaj efekt przed i po After

Porada od naszej wizażystki

Na tydzień przed sesją nie wykonuj żadnych mocniejszych zabiegów na cerę. Na wieczór przed sesją zadbaj o porządne nawilżenie cery (bez kwasów, krem/delikatna maska wystarczy), oraz peeling ust (domowy sposób – cukier z oliwą, lekkie wmasowanie i zmycie, nałożenie olejku). Przed samą sesją ponownie nałóż krem nawilżający oraz pomadkę nawilżającą. Przy pielęgnacji pamiętaj proszę o skórze w okolicy oczu.