Skip links

Jak się ubrać na sesję zdjęciową krok po kroku

Wielu naszych klientów pyta, jak się ubrać na sesję zdjęciową.

Generalna zasada jest taka, że  w fotografii wizerunkowej sprawdza się prostota. O ile nie jesteś artystą, cyrkowcem, performerem, nie szykujesz się do kreowania wizerunku ekscentryka — lepiej skupić się na racjonalnym minimalizmie.

Polecamy więc koszule i marynarki bez skomplikowanych wzorów, drobnej kraty, pasków, w neutralnych kolorach — biały,  szary, beżowy, kremowy, błękit, granat. Generalnie sprawdzają się stonowane kolory.

U kobiet sprawdzą się żakiety, koszule, a także eleganckie sukienki. Choć już strój wieczorowy może być nieco przesadny. Zdarza się, że kobiety dobrze czują się w nieco bardziej krzykliwych kolorach. Wówczas radzimy im wziąć ze sobą taki strój jako jedna z opcji i zdecydować się na pakiet, w którym przewidziane jest więcej zdjęć – wówczas po sesji wciąż mamy wybór – do CV, czy na LinkedIn możemy wrzucić zdjęcie w bardziej stonowanym stroju, a ten ekstrawagancki zachować na specjalne okazje, lub pójść na całość i jednak wrzucić je jako główne zdjęcie 🙂

Niezwykle istotną rzeczą jest dopasowanie stroju. Co z tego, że nasz strój jest elegancki, jeśli nasza waga w międzyczasie się zmieniła. Jeśli schudliśmy, ubrania będą na nas „wisieć”, jeśli przytyliśmy (po Wielkanocy lub Świętach Bożego narodzenia) guziki ledwie będą w stanie utrzymać nasze „bogate wnętrze” 😉

Z powyższego faktu bezpośrednio wynika kolejna rada — fajnie, jeśli w naszym stroju będziemy czuli się swobodnie i naturalnie. Jeśli lubimy to, w czym jesteśmy, na pewno pozytywnie wpłynie to nasz nastrój w trakcie sesji.

Właśnie — nastrój. Wyśpijcie się i postarajcie się przyjść w dobrym humorze. Kilka fałdek na koszuli możemy wyretuszować, ale zmęczona twarz pozostanie zmęczoną.

Czy teraz już wiecie Jak się ubrać na sesję zdjęciową? Jeśli wciąż macie pytanie – dajcie znać – z chęcią odpowiemy.

A może stylistka?

W większości wypadków garść powyższych rad powinna wystarczyć. Jeśli chcemy pójść dalej, warto skorzystać z usług stylistki. Stylistka może także pomóc w wypożyczeniu stroju biznesowego specjalnie na sesję zdjęciową. Daj nam znać, jeśli rozważasz taką opcję, a my ją dla Ciebie wycenimy.