Skip links

5 wskazówek, jak zrobić idealne zdjęcie do CV, aby znaleźć wymarzoną pracę

Wstęp: Dlaczego zdjęcie w CV ma znaczenie?

Zdjęcie może wiele zmienić. Nie chodzi tylko o umieszczenie zdjęcia w CV, aby pokazać swoje najlepsze cechy, ale także o zrobienie pierwszego wrażenia. Zdjęcie może wyróżnić Cię z tłumu i pomóc w uzyskaniu większej liczby wywiadów.

Zdjęcie w Twoim CV da potencjalnemu pracodawcy możliwość zobaczenia, jak wyglądasz, jakie cechy charakteru zdradza Twój wygląd i zachowanie przed aparatem. To dla nich szansa, aby zobaczyć, czy uważają, że jest to ktoś, kto będzie pasował do ich kultury i wartości firmy.

Fotograficzne życiorysy stają się ostatnio coraz bardziej popularne, ponieważ pomagają pracodawcom szybciej znaleźć potencjalnych kandydatów – podczas przeglądania setek życiorysów w ciągu kilku minut mogą natychmiast zauważyć te, które mają dołączone zdjęcia.

(słowo kluczowe: zdjęcie cv, czy powinienem użyć zdjęcia na moim CV?)

Jakie zdjęcie zapewnia lepsze CV?

Pierwsze zdjęcie przedstawia kandydata, który uśmiecha się i patrzy w kamerę. Drugie zdjęcie przedstawia kandydata, który patrzy nie wprost (ponad lub poniżej odbiorcy zdjęcia), marszcząc brwi i nie uśmiechając się.

Pierwsze zdjęcie to lepsze CV, ponieważ pokazuje, że ta osoba ma zaufanie do siebie i swoich umiejętności.

  1. Należy również wziąć pod uwagę tło zdjęcia do CV i upewnić się, że nie odwraca ono od Ciebie uwagi ani nie robi złego wrażenia.

  2. Na koniec upewnij się, że wyglądasz profesjonalnie na zdjęciu CV, nosząc odpowiednie ubrania, uśmiechając się i zachowując pewność siebie.

  3. Dobre zdjęcie to takie, które pokazuje twoją twarz, głowę do górnej części ramion i górnej części klatki piersiowej/ramion.

  4. Dobre zdjęcie to takie, które pokazuje Twoją osobowość.

  5. Dobre zdjęcie do CV to nie tylko Twoje zdjęcie. Powinna być adekwatna do Twoich umiejętności i osobowości.

słowa kluczowe: co sprawia, że zdjęcie do CV jest dobre, jak aplikować o pracę ze zdjęciem CV

Wskazówki dotyczące wybierania najlepszych zdjęć samego siebie

Robienie i wybieranie najlepszych zdjęć to nie jest banalne zadanie. Pomocną może się okazać osoba z zewnątrz, w tym także fotograf. Przewagą fotografa nad znajomym jest jego doświadczenie i setki tysięcy zdjęć, które przejrzał w swoim życiu.

Do wyboru najlepszych zdjęć najlepiej użyć odpowiedniego programu do edycji zdjęć, które pomagają w tym procesie. Przy wyborze odpowiedniego zdjęcia należy wziąć pod uwagę dwa główne elementy: jakość i trafność.

O jakość zadba podczas sesji fotograf i oceni ją pod zrzuceniu zdjęć na komputer. Trafność zależy od tego, jak dobrze zdjęcie pasuje do kontekstu tego, co chcesz pokazać lub powiedzieć.

Dobre zdjęcie powinno mieć:

  • Dobre oświetlenie
  • Brak blasku na twojej twarzy
  • Brak nadmiernych cieni na twojej twarzy
  • Jasne tło, bez bałaganu

słowa kluczowe: przykłady zdjęć do CV, najlepsze umiejętności do CV

Wniosek: jak zrobić idealne zdjęcie do swojego CV i zdobyć pracę swoich marzeń?

Wniosek jest taki, że zrobienie idealnego zdjęcia do CV i zdobycie wymarzonej pracy jest możliwe przy odrobinie wysiłku. Jest wiele sposobów na osiągnięcie tego celu, najlepiej oddać się w ręce naszego profesjonalisty, wtedy nie musisz się tym martwić.

Obraz  nagłówku Biljana Jovanovic from Pixabay