Skip links

Warsztaty ze zwycięzcami foto-maratonu frankofońskiego

Lubimy uczyć! We współpracy z Instytutem Francuskim, Ambasadą Francuską oraz Fundacją Orange, poprowadziliśmy warsztaty fotograficzne  ze zwycięzcami foto-maratonu w kategorii: gimnazjaliści/ licealiści.

Zajęliśmy się całą logistyka warsztatów (noclegi, transport, żywienie), jak i samym programem zajęć. Zaufanie, jakim obdarzyli nas organizatorzy konkursu, zmotywowało nas do wytężonej pracy, żeby nie zawieść oczekiwań pełnych pasji i entuzjazmu młodych ludzi.
003_DSC_0003Wyniki przerosły nawet nasze oczekiwania. Uczestnicy okazali się być bardzo zdolnymi uczniami. Nasze działania skupiliśmy więc na zainspirowaniu ich do szerokiego spojrzenia na fotografię przez pryzmat światowych dokonań w sztukach wizualnych i na przekazaniu wiedzy praktycznej. Sporo tez opowiadaliśmy o pracy fotografa i o wiążących się z tym wyzwaniach. Po krótkim wstępie, obrazowo i praktycznie pokazującym działanie aparatu i najważniejszych jego funkcji, przeszliśmy do prezentacji zdjęć mistrzów fotografii. Potem nastąpiła część plenerowej i studyjnej.

Następnego dnia nasi podopieczni mieli okazje samodzielnie wykonywać zdjęcia, jak profesjonaliści – bez żadnej taryfy ulgowej. Podczas organizowanego przez Fundację Orange  Forum Cyfrowych Inspiracji wykonywali zdjęcia wszystkim chętnym przy użyciu lamp studyjnych. My, na ten czas, staliśmy się ich asystentami. Powstały wspaniałe portrety – pełne energii, radości i świeżości spojrzenia.

037__MG_5937

Bardzo nas cieszy, że nie tylko nam się podobało. Sami zwycięzcy mówią:

Comments are closed.