Skip links

Sesja wizerunkowa na stronę www do wywiadu lub książki

Poza typowo biznesowym zastosowaniem zdjęć nasi Klienci często pytają o zdjęcia ilustracyjne — do prasy (np. wywiadów), książek etc. Nasza odpowiedź brzmi — tak! Bardzo lubimy takie sesje i chętnie ją zrealizujemy dla Ciebie. Sesja wizerunkowa na stronę www do wywiadu lub książki ma trochę inne założenia niż typowa sesja wizerunkowa.

Dobre wnętrze

W zależności od tego, kto jest osobą fotografowaną, w różny sposób można pokazać jego/jej umiejętności, pasje, czy przedmiot jego zainteresowań. Zazwyczaj sięgamy po wnętrze spójne z tematyką, którą zajmuj się nasz Klient. Często sami szukamy dla niego takiego miejsca. Dysponujemy kontaktami z wieloma coworkami i innymi miejscami do wynajęcia na sesję. Tło, które „stoi” za naszym bohaterem ma duże znaczenie. Powinno więc być ciekawe i urozmaicone, ale z drugiej strony nie odwracać od niego uwagi. Raczej być dopełnieniem osobowości człowieka na zdjęciu.

Podpora tekstu

Sesja wizerunkowa na stronę www lub do wywiadu stanowi solidne wsparcie wizualne do dobrze napisane przez copywritera tekstu. Czasem więc dobrze jest zaprosić copywritera do współpracy przy sesji już na etapie briefu. Dzięki temu mogą powstać zdjęcia, które zilustrują konkretne frazy tekstu i jeszcze bardziej umocnią wiarygodność przekazu.

Solidna ekipa zdjęciowa

Podczas sesji w ekipie pracującej niezbędna jest wizażystka, która zadba o to, by twarz i włosy fotografowanej osoby prezentowały się jak najlepiej zarówno w sztucznym, jak i naturalnym świetle. Nierzadko na plan zapraszamy również stylistkę, która doradzi i wybierze się na zakupy z klientem, tak, aby jego ubiór nie pozostawiał wątpliwości co do jego profesjonalizmu. Całość dopełnia oczywiście fotograf — jego doświadczenie w kreowaniu wizerunku pozwoli w sposób esencjonalny przedstawić całość kreacji, unikając przy tym wszystkich ryzyk związanych z negatywnymi konotacjami gestów, póz, czy kontekstów.

Nasza ostatnia wizerunkowa sesja zdjęciowa

Poniżej ilustracja z sesji w odrestaurowanym niedawno Pensjonacie Abrama Gurewicza w Otwocku. Sceneria bardzo wspomogła proces. Ten świeżo wyremontowany Świdermajer stanowił idealną scenerię do pokazania klasycznych wnętrz w połączeniu z nowoczesnym designerskim wystrojem i profesjonalnym podejściu do zdrowia i wypoczynku. Menadżerka tego ośrodka poprzez niebanalną, a jednocześnie elegancką kreację