Warsztaty ze zwycięzcami foto-maratonu frankofońskiego

Tydzień temu, we współpracy z Instytutem Francuskim, Ambasadą Francuską oraz Fundacją Orange, mieliśmy okazję poprowadzić warsztaty fotograficzne  ze zwycięzcami foto-maratonu w kategorii: gimnazjaliści/ licealiści.

W naszej gestii była zarówno cała logistyka warsztatów (noclegi, transport, żywienie), jak i sam program zajęć. Zaufanie, jakim obdarzyli nas organizatorzy konkursu, zmotywowało nas do wytężonej pracy, żeby nie zawieść oczekiwań pełnych pasji i entuzjazmu młodych ludzi.
003_DSC_0003Wyniki przerosły nawet nasze oczekiwania. Przede wszystkim, co było do przewidzenia, uczestnicy okazali się być bardzo zdolnymi ludźmi. Nasze działania skupiliśmy więc na zainspirowaniu ich do szerokiego spojrzenia na fotografię przez pryzmat światowych dokonań w sztukach wizualnych i na przekazaniu wiedzy praktycznej. Sporo tez opowiadaliśmy o pracy fotografa i o wiążących się z tym wyzwaniach. Po krótkim wstępie, obrazowo i praktycznie pokazującym działanie aparatu i najważniejszych jego funkcji, przeszliśmy do prezentacji zdjęć mistrzów fotografii, a potem do części plenerowej i studyjnej.

Na drugi dzień nasi podopieczni mieli okazje samodzielnie wykonywać zdjęcia, jak profesjonaliści – bez żadnej taryfy ulgowej. Podczas organizowanego przez Fundację Orange  Forum Cyfrowych Inspiracji wykonywali zdjęcia wszystkim chętnym przy użyciu lamp studyjnych. My, na ten czas, staliśmy się ich asystentami. Powstały wspaniałe portrety – pełne energii, radości i świeżości spojrzenia.

 

037__MG_5937Bardzo nas cieszy, że nie tylko nam się podobało. Sami zwycięzcy mówią:

Wrażenia z warsztatów pozytywne, zawsze można było się douczyć, bardzo fajnie przeprowadzone w bardzo dobrym gronie. 

Kuba

warsztaty było SUPCIO mi sie bardzo podobało i nie powiem co najbardziej bo wszystko było dla mnie ważne i interesujące ^_^

 Ola

Było kapitalnie :). Jestem niezmiernie wdzięczny za możliwość rozmów z Wami, doświadczonymi w boju fotografami. Te kilka dni zdecydowanie dodało mi chęci i poprawniejszego nastawienia do foto. 
Dziękuję  🙂 

Dawid

Zgodzę się z poprzednikami. Warsztaty strasznie mi się podobały, w końcu coś mi zaczęło wychodzić ;). Fajnie było słuchać ludzi tak zajaranych fotografią i znających się na niej, łatwiej Wam zaufać 😛 

Anna

Zapraszamy do pełnej relacji dostępnej poprzez poniższe linki. Autorami wszystkich zdjęć z Galerii są uczestnicy warsztatów, w relacji znalazło się także kilka zdjęć zrobionych przez nas.

009__mg_1531

Galeria zdjęć powstałych podczas warsztatów

030_img_1526

Relacja z warsztatów (backstage)